Vishay/Dale RNC50H6492FSRSL
RNC50H6492FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6492FSRSL
Brief Description
RES 64.9K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6492FSRSL.pdf
Availability of RNC50H6492FSRSL
QUANTITY
RNC50H6492FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6492FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6492FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6492FSRSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6492FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6492FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H6492FSRSL
CONN PIN .062 SIZE 16 TYPE III+ datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 130MA 4.5 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 14AWG 500' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
XFRMR 1:1.15CT/1CT:2CT 1.5/1.2MH datasheet.pdf
RES 130 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 0.084A datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf