Vishay/Dale RNC50H64R9FSB14
RNC50H64R9FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H64R9FSB14
Brief Description
RES 64.9 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H64R9FSB14.pdf
Availability of RNC50H64R9FSB14
QUANTITY
RNC50H64R9FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H64R9FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H64R9FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H64R9FSB14
Related LinksRNC50H6, RNC50H64R9FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H64R9FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H64R9FSB14
IC TRANSCEIVER 3-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS SGL CRIMP 2MM datasheet.pdf
MPU 16K PROM 80QFP datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 8A TO-220FL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT RED 0.80" CARLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf