Vishay/Dale RNC50H6810FRB14
RNC50H6810FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6810FRB14
Brief Description
RES 681 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6810FRB14.pdf
Availability of RNC50H6810FRB14
QUANTITY
RNC50H6810FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6810FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H6810FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6810FRB14
Related LinksRNC50H6, RNC50H6810FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6810FRB14 Details Description
Related parts for RNC50H6810FRB14
OPTOISO 7.5KV OPN COLLECTOR 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT POF-POF DUPLEX datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT HER 0.52" CA datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf