Vishay/Dale RNC50H6812BSRE6
RNC50H6812BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6812BSRE6
Brief Description
RES 68.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6812BSRE6.pdf
Availability of RNC50H6812BSRE6
QUANTITY
RNC50H6812BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6812BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H6812BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6812BSRE6
Related LinksRNC50H6, RNC50H6812BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6812BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H6812BSRE6
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MUX DUAL 4:1 ECL 20-PLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
AREA REFL PNP 3CM WIRE SEL 2MS datasheet.pdf
MODULE TRANSCEIVER HARVESTING datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf