Vishay/Dale RNC50H7152FRBSL
RNC50H7152FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H7152FRBSL
Brief Description
RES 71.5K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H7152FRBSL.pdf
Availability of RNC50H7152FRBSL
QUANTITY
RNC50H7152FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H7152FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H7152FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H7152FRBSL
Related LinksRNC50H7, RNC50H7152FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H7152FRBSL Details Description
Related parts for RNC50H7152FRBSL
RELAY GENERAL PURPOSE 3PDT 7A 6V datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 35NS 32SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/1.8V 6TMLF datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 500MHZ 165FBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEAT SHRINK .19" datasheet.pdf
POWER ENTRY datasheet.pdf
OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD datasheet.pdf