Vishay/Dale RNC50H8122BMB14
RNC50H8122BMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8122BMB14
Brief Description
RES 81.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8122BMB14.pdf
Availability of RNC50H8122BMB14
QUANTITY
RNC50H8122BMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8122BMB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H8122BMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)81.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8122BMB14
Related LinksRNC50H8, RNC50H8122BMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8122BMB14 Details Description
Related parts for RNC50H8122BMB14
LED 5MM VERT HIEFF DIFF GRN PCMT datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC TRANSLATOR AUTO 14QFN datasheet.pdf
IC REG BUCK MULTIPLE QD 28TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.05A 80 MOHM TH datasheet.pdf