Vishay/Dale RNC50H8122BMRE6
RNC50H8122BMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8122BMRE6
Brief Description
RES 81.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8122BMRE6.pdf
Availability of RNC50H8122BMRE6
QUANTITY
RNC50H8122BMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8122BMRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H8122BMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)81.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8122BMRE6
Related LinksRNC50H8, RNC50H8122BMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8122BMRE6 Details Description
Related parts for RNC50H8122BMRE6
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W datasheet.pdf
RESISTOR 270K OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CONV DC-DC STP-DN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
SENSOR STANDARD DOOR SW 10M datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1/3W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX SPACER M3 PLASTIC 3MM datasheet.pdf