Vishay/Dale RNC50H8451DSB14
RNC50H8451DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8451DSB14
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8451DSB14.pdf
Availability of RNC50H8451DSB14
QUANTITY
RNC50H8451DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8451DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H8451DSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8451DSB14
Related LinksRNC50H8, RNC50H8451DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8451DSB14 Details Description
Related parts for RNC50H8451DSB14
RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC JITTER ATTENUATOR 20-SSOP datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf