Vishay/Dale RNC50H8452FSRE6
RNC50H8452FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8452FSRE6
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8452FSRE6.pdf
Availability of RNC50H8452FSRE6
QUANTITY
RNC50H8452FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8452FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H8452FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8452FSRE6
Related LinksRNC50H8, RNC50H8452FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8452FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H8452FSRE6
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 0804 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.2A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 150V 6A TO263AB datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 31POS SMD R/A datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
AM5 SWITCH 6A SPST-NO LNG HNG LV datasheet.pdf