Vishay/Dale RNC50H9312BSBSL
RNC50H9312BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H9312BSBSL
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H9312BSBSL.pdf
Availability of RNC50H9312BSBSL
QUANTITY
RNC50H9312BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H9312BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H9312BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H9312BSBSL
Related LinksRNC50H9, RNC50H9312BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H9312BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H9312BSBSL
CAP MICA 1000PF 5% 1KV 2220 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 100MA 3.3V datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR26H/AE26M/HPK26H datasheet.pdf
IC OCP DUAL TVS USB POS 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SR BTS CSPC 58 4 ASY CP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 450V NP0 2220 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf