Stackpole Electronics Inc. CFM12JT110R
CFM12JT110R picture photo
Mfg. Part Number
CFM12JT110R
Brief Description
RES 110 OHM 1/2W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM12JT110R.pdf
Availability of CFM12JT110R
QUANTITY
CFM12JT110R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM12JT110R
Internal Part NumberEIS-CFM12JT110R
SeriesCFM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM12JT110R
Related LinksCFM12, CFM12JT110R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM12JT110R Details Description
Related parts for CFM12JT110R
CONN HEADER 4POS .156 VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.1A 5DDPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
INTERFACE 208PQFP LFXP3E datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CLIP HARNESS ANCHOR datasheet.pdf
762 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 20V 0.2W UMT3F datasheet.pdf