Vishay/Dale RNC50H9421BRBSL
RNC50H9421BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H9421BRBSL
Brief Description
RES 9.42K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H9421BRBSL.pdf
Availability of RNC50H9421BRBSL
QUANTITY
RNC50H9421BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H9421BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H9421BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H9421BRBSL
Related LinksRNC50H9, RNC50H9421BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H9421BRBSL Details Description
Related parts for RNC50H9421BRBSL
REGULTR -15V 0.3A 3PIN CU HS TH datasheet.pdf
CONN RING 14 AWG #1/4 PIDG datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC TXRX BUS ADJ EDGE 56BGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 3W DO214AA datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 8 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
NEXT 62/45 M/PLATE ST PAINT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 348W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf