Vishay/Dale RNC50H9651BRB14
RNC50H9651BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H9651BRB14
Brief Description
RES 9.65K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H9651BRB14.pdf
Availability of RNC50H9651BRB14
QUANTITY
RNC50H9651BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H9651BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H9651BRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H9651BRB14
Related LinksRNC50H9, RNC50H9651BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H9651BRB14 Details Description
Related parts for RNC50H9651BRB14
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLK 8POS 5MM VERT datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SNSW10A SCREW 70520195 datasheet.pdf
BLZ 7.62HP/03/180LR SN BK BX datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3.3V 30W datasheet.pdf
12MM ASSY BLD 1X6 7CS BLK KEYA06 datasheet.pdf