Vishay/Dale RNC50J1000BSB14
RNC50J1000BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1000BSB14
Brief Description
RES 100 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1000BSB14.pdf
Availability of RNC50J1000BSB14
QUANTITY
RNC50J1000BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1000BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1000BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1000BSB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1000BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1000BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J1000BSB14
CONV DC/DC 48V 40A 1.8VOUT 100W datasheet.pdf
DIE ASSEMBLY datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET 220POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
FP-E HARDWARE MANUAL datasheet.pdf
CONN RCPT HSG MALE 37POS FLANGE datasheet.pdf