Vishay/Dale RNC50J1022BRBSL
RNC50J1022BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1022BRBSL
Brief Description
RES 10.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1022BRBSL.pdf
Availability of RNC50J1022BRBSL
QUANTITY
RNC50J1022BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1022BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1022BRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1022BRBSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1022BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1022BRBSL Details Description
Related parts for RNC50J1022BRBSL
CONN PLUG DIP 34POS .100 TIN IDC datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 92W TO263-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 0.4MM 70POS VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 3.025A 40 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 40KOHM 0.02% 0.4W J LEAD datasheet.pdf