Microsemi SoC A3P1000L-FG256
A3P1000L-FG256 picture photo
Mfg. Part Number
A3P1000L-FG256
Brief Description
IC FPGA 177 I/O 256FBGA
Datasheet Download
A3P1000L-FG256.pdf
Availability of A3P1000L-FG256
QUANTITY
A3P1000L-FG256 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P1000L-FG256
Internal Part NumberEIS-A3P1000L-FG256
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3L
Total RAM Bits147456
Number of I/O177
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FPBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P1000L-FG256
Related LinksA3P1000, A3P1000L-FG256 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P1000L-FG256 Details Description
Related parts for A3P1000L-FG256
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 80A 690V 1FKE/78 AR UC datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 500MA 570 MOHM datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 2000V 250A datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 150W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf