EPCOS (TDK) B32529C473K
B32529C473K picture photo
Mfg. Part Number
B32529C473K
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 10% 63VDC RAD
Datasheet Download
B32529C473K.pdf
Availability of B32529C473K
QUANTITY
B32529C473K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C473K
Internal Part NumberEIS-B32529C473K
PCN PackagingB32529 Series Box Length 31/Aug/2012
MKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,000
SeriesB32529
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C473K
Related LinksB3252, B32529C473K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C473K Details Description
Related parts for B32529C473K
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
20P MTA156 CONN ASSY 18AWG LF datasheet.pdf
RECEPTACLE WITH TAIL .032-.046 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 12.9K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
ACS TYPE S FUSE ADAPTER 3.2A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
CERM FILTER 455 KHZ datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf