Vishay/Dale RNC50J1022BSBSL
RNC50J1022BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1022BSBSL
Brief Description
RES 10.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1022BSBSL.pdf
Availability of RNC50J1022BSBSL
QUANTITY
RNC50J1022BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1022BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1022BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1022BSBSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1022BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1022BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J1022BSBSL
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 75 MM datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIBER OPTIC CBL ASSY IP67 3M datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1W DO204AL datasheet.pdf
7W2_FE_ANG_20A PL3_BRACKET_CLIP_ datasheet.pdf
CABLE BUNDLE ACCY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 88W datasheet.pdf