Vishay/Dale RNC50J1043BSBSL
RNC50J1043BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1043BSBSL
Brief Description
RES 104K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1043BSBSL.pdf
Availability of RNC50J1043BSBSL
QUANTITY
RNC50J1043BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1043BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1043BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)104k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1043BSBSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1043BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1043BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J1043BSBSL
TRIAC ALTERNISTOR 400V 8A TO220 datasheet.pdf
CONV DC/DC 12V 7A 23.1W OUTPUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 16POS R/A GOLD datasheet.pdf
28+28 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf