Vishay/Dale RNC50J1093BSRE6
RNC50J1093BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1093BSRE6
Brief Description
RES 109K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1093BSRE6.pdf
Availability of RNC50J1093BSRE6
QUANTITY
RNC50J1093BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1093BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J1093BSRE6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)109k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1093BSRE6
Related LinksRNC50J1, RNC50J1093BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1093BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J1093BSRE6
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RELAY REED SPST-NO 500MA 24V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 3.3K OHM 8SIP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 34MM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf