Vishay/Dale RNC50J1150BSBSL
RNC50J1150BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1150BSBSL
Brief Description
RES 115 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1150BSBSL.pdf
Availability of RNC50J1150BSBSL
QUANTITY
RNC50J1150BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1150BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1150BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1150BSBSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1150BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1150BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J1150BSBSL
MOD PWR ENTRY 1A QC SNAP-IN datasheet.pdf
IC A/D CONV 1CH 16BIT 8-SOIC datasheet.pdf
IGBT 1200V 40A 298W TO3PN datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP CLINCHER SERIES datasheet.pdf
FERRITE SHEET datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf