Vishay/Dale RNC50J1213BRB14
RNC50J1213BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1213BRB14
Brief Description
RES 121K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1213BRB14.pdf
Availability of RNC50J1213BRB14
QUANTITY
RNC50J1213BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1213BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1213BRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1213BRB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1213BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1213BRB14 Details Description
Related parts for RNC50J1213BRB14
SCR NON-SENS 200V 12A TO-251AA datasheet.pdf
CAP CER 330PF 630V NP0 2220 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2LCC SMD datasheet.pdf
ANALOG MULTIPLEXERS/DEMU TSSOP16 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
FUSED HVAC 60A datasheet.pdf