Vishay/Dale RNC50J1292BSB14
RNC50J1292BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1292BSB14
Brief Description
RES 12.9K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1292BSB14.pdf
Availability of RNC50J1292BSB14
QUANTITY
RNC50J1292BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1292BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1292BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1292BSB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1292BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1292BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J1292BSB14
IC XLATOR HEX PECL-TTL 28-PLCC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3.3X1.9MM RECT T/H datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1COAX+2LV PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
500 TB SPR CLA W/L 1WIRE datasheet.pdf
ROUND HEATPIPE 30W 6X300MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
250V AMBR NEON TERMINAL datasheet.pdf