TDK Corporation CGA1A2X7R1E331K030BA
CGA1A2X7R1E331K030BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA1A2X7R1E331K030BA
Brief Description
CAP CER 330PF 25V X7R 0201
Datasheet Download
CGA1A2X7R1E331K030BA.pdf
Availability of CGA1A2X7R1E331K030BA
QUANTITY
CGA1A2X7R1E331K030BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA1A2X7R1E331K030BA
Internal Part NumberEIS-CGA1A2X7R1E331K030BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.012" (0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA1A2X7R1E331K030BA
Related LinksCGA1A2X7R1, CGA1A2X7R1E331K030BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA1A2X7R1E331K030BA Details Description
Related parts for CGA1A2X7R1E331K030BA
OPTOISO 2.5KV 4CH TRANS 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN COUPLR RCPT MPO-MPO SIMPLEX datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf