Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQM472B355T10
NHQM472B355T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQM472B355T10
Brief Description
THERMISTOR NTC 4700 OHM 10% 0805
Datasheet Download
NHQM472B355T10.pdf
Availability of NHQM472B355T10
QUANTITY
NHQM472B355T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQM472B355T10
Internal Part NumberEIS-NHQM472B355T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C4.7k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/853550K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQM472B355T10
NHQM472B355T10 Details Description
Related parts for NHQM472B355T10
RES SMD 240 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY EYEMAX 4X .5M W/SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP 1800F 20% 2.5V CHASSIS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CABLE 10COND 10AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf