Vishay/Dale RNC50J12R4BSRSL
RNC50J12R4BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J12R4BSRSL
Brief Description
RES 12.4 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J12R4BSRSL.pdf
Availability of RNC50J12R4BSRSL
QUANTITY
RNC50J12R4BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J12R4BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J12R4BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J12R4BSRSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J12R4BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J12R4BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J12R4BSRSL
FIXED IND 1UH 1.2A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
MAX-LOC F2 1/2 MULTI-HOLE 7 .187 datasheet.pdf
FUSE 350A 250V ALARM IND SLOW datasheet.pdf
IC DIGITAL MEDIA SOC 337-NFBGA datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 550 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 96MM datasheet.pdf
AMPLIMITE R/A RCPT ASY 109 ZN 2 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf