Vishay/Dale RNC50J1303BPB14
RNC50J1303BPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1303BPB14
Brief Description
RES 130K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1303BPB14.pdf
Availability of RNC50J1303BPB14
QUANTITY
RNC50J1303BPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1303BPB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1303BPB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1303BPB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1303BPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1303BPB14 Details Description
Related parts for RNC50J1303BPB14
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CBL 9POS 0.5MM JMPR TYPE D 1.18" datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC R6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING 32POS SNGL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf