Vishay/Dale RNC50J1303BSB14
RNC50J1303BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1303BSB14
Brief Description
RES 130K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1303BSB14.pdf
Availability of RNC50J1303BSB14
QUANTITY
RNC50J1303BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1303BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1303BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1303BSB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1303BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1303BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J1303BSB14
REGULATOR 3.3V 13A CU CASE HRZ datasheet.pdf
TRANS PNP 32V 4A TO225 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP MICA 430PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 18-22AWG datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 50W DO5 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CABLE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 6.5V 10W datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf