Vishay/Dale RNC50J1322BSBSL
RNC50J1322BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1322BSBSL
Brief Description
RES 13.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1322BSBSL.pdf
Availability of RNC50J1322BSBSL
QUANTITY
RNC50J1322BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1322BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1322BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1322BSBSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1322BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1322BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J1322BSBSL
IC REG BCK 1.85V 0.6A SYNC 10MLF datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
PWRBLADE R/A RCPT 20S 6P STB datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 13pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 18.0 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 2A 140 MOHM TH datasheet.pdf