Vishay/Dale RNC50J13R0BRR36
RNC50J13R0BRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J13R0BRR36
Brief Description
RES 13 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J13R0BRR36.pdf
Availability of RNC50J13R0BRR36
QUANTITY
RNC50J13R0BRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J13R0BRR36
Internal Part NumberEIS-RNC50J13R0BRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J13R0BRR36
Related LinksRNC50J1, RNC50J13R0BRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J13R0BRR36 Details Description
Related parts for RNC50J13R0BRR36
TIE HOLD FLAT MASONRY WIT 50-175 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
ADAPTER 100PIN LQFP datasheet.pdf
16AWG 19/.0117 10C FOILBRAID 100 datasheet.pdf
BRACKET HARDWARE FOR 36D PARTS datasheet.pdf
LED DRIVER PS 100W datasheet.pdf