Vishay/Dale RNC50J1432BSRSL
RNC50J1432BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1432BSRSL
Brief Description
RES 14.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1432BSRSL.pdf
Availability of RNC50J1432BSRSL
QUANTITY
RNC50J1432BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1432BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1432BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1432BSRSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1432BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1432BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J1432BSRSL
CONN HDR DUAL 48POS .100 SRT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE/TOP ENTRY SZ6B datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED BAR GRAPH 10SEG 570NM GRN datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 34POS FEMALE datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.14A 66 MOHM SMD datasheet.pdf