Vishay/Dale RNC50J1450BSB14
RNC50J1450BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1450BSB14
Brief Description
RES 145 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1450BSB14.pdf
Availability of RNC50J1450BSB14
QUANTITY
RNC50J1450BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1450BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1450BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)145
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1450BSB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1450BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1450BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J1450BSB14
TERM FORK NYL 22-18AWG #10 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 22-26AWG PURPLE datasheet.pdf
RES 56.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 10SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL NK datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.8K OHM 5% 50W datasheet.pdf