Vishay/Dale RNC50J1580FSRSL
RNC50J1580FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1580FSRSL
Brief Description
RES 158 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1580FSRSL.pdf
Availability of RNC50J1580FSRSL
QUANTITY
RNC50J1580FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1580FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1580FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1580FSRSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1580FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1580FSRSL Details Description
Related parts for RNC50J1580FSRSL
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm Series 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 9POS 3' datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER ON/OFF 14MFP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf