Vishay/Dale RNC50J2103FRB14
RNC50J2103FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2103FRB14
Brief Description
RES 210K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2103FRB14.pdf
Availability of RNC50J2103FRB14
QUANTITY
RNC50J2103FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2103FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J2103FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2103FRB14
Related LinksRNC50J2, RNC50J2103FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2103FRB14 Details Description
Related parts for RNC50J2103FRB14
IC DUAL LVDS XLATR/RCVR 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RELAY SSR 6A LONG TIME DELAY datasheet.pdf
RES 2.43257K OHM 1/4W 0.01% AXL datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf