Vishay/Dale RNC50J2130BSBSL
RNC50J2130BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2130BSBSL
Brief Description
RES 213 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2130BSBSL.pdf
Availability of RNC50J2130BSBSL
QUANTITY
RNC50J2130BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2130BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2130BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)213
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2130BSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2130BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2130BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J2130BSBSL
LED AMBER CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
2X11P JUN-POW-TIMGH datasheet.pdf
OSC XO 219.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HARDWARE NUT DECORATIVE 1/4" datasheet.pdf
IC GATE DVR LO-SIDE DL 5A 8MSOP datasheet.pdf