Vishay/Dale RNC50J2150BSRSL
RNC50J2150BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2150BSRSL
Brief Description
RES 215 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2150BSRSL.pdf
Availability of RNC50J2150BSRSL
QUANTITY
RNC50J2150BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2150BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2150BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2150BSRSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2150BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2150BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J2150BSRSL
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
IC USB 2.0 4PORT HUB CTLR 36QFN datasheet.pdf
RES 7.06K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 370K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
RES SMD 1.62M OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf