Vishay/Dale RNC50J2210BRRSL
RNC50J2210BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2210BRRSL
Brief Description
RES 221 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2210BRRSL.pdf
Availability of RNC50J2210BRRSL
QUANTITY
RNC50J2210BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2210BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2210BRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2210BRRSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2210BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2210BRRSL Details Description
Related parts for RNC50J2210BRRSL
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 300MM SUPER-SLIM datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf