Vishay/Dale RNC50J2232BSRE6
RNC50J2232BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2232BSRE6
Brief Description
RES 22.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2232BSRE6.pdf
Availability of RNC50J2232BSRE6
QUANTITY
RNC50J2232BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2232BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J2232BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2232BSRE6
Related LinksRNC50J2, RNC50J2232BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2232BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J2232BSRE6
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
LED PWR RED CLEAR 3MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
1681 APPLIANCE INLET 16A 155C datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS datasheet.pdf
15000UF 25V 35X40MM 85C 12000H datasheet.pdf