Vishay/Dale RNC50J2233BSBSL
RNC50J2233BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2233BSBSL
Brief Description
RES 223K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2233BSBSL.pdf
Availability of RNC50J2233BSBSL
QUANTITY
RNC50J2233BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2233BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2233BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)223k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2233BSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2233BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2233BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J2233BSBSL
CONN BACKSHELL DB25 PLASTIC datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.24KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE BRIDGE GPP 0.8A 600V TBS datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf