Vishay/Dale RNC50J2263BSBSL
RNC50J2263BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2263BSBSL
Brief Description
RES 226K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2263BSBSL.pdf
Availability of RNC50J2263BSBSL
QUANTITY
RNC50J2263BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2263BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2263BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2263BSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2263BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2263BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J2263BSBSL
CONN CABLE CLAMP COVER STR DB9 datasheet.pdf
PREWIRED DIGITAL NPN GRN LED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 185 I/O 484FCBGA datasheet.pdf
PHOTOINTERRUPTER ULTRAMINI datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/48/180FLF 1.5BK datasheet.pdf
ENERGY MEAS PROCESSOR - PSU/DC datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 545MA 420 MOHM datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W SMV datasheet.pdf
MICRO 31C P 12" RBW JACKS NI datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf