Vishay/Dale RNC50J22R1BSBSL
RNC50J22R1BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J22R1BSBSL
Brief Description
RES 22.1 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J22R1BSBSL.pdf
Availability of RNC50J22R1BSBSL
QUANTITY
RNC50J22R1BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J22R1BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J22R1BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J22R1BSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J22R1BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J22R1BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J22R1BSBSL
RES 2.4K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A 44POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 20A TO220FP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS datasheet.pdf