Vishay/Dale RNC50J22R3DSRSL
RNC50J22R3DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J22R3DSRSL
Brief Description
RES 22.3 OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J22R3DSRSL.pdf
Availability of RNC50J22R3DSRSL
QUANTITY
RNC50J22R3DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J22R3DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J22R3DSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J22R3DSRSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J22R3DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J22R3DSRSL Details Description
Related parts for RNC50J22R3DSRSL
IDC CABLE - MKS20K/MC20F/MKS20K datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 3.2A SSOT6 datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO A/D 14-SOIC datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .10-.20"250PC datasheet.pdf
OSC VCXO 36.571428MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.02 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO220AC datasheet.pdf