Vishay/Dale RNC50J22R6BSRSL
RNC50J22R6BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J22R6BSRSL
Brief Description
RES 22.6 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J22R6BSRSL.pdf
Availability of RNC50J22R6BSRSL
QUANTITY
RNC50J22R6BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J22R6BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J22R6BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J22R6BSRSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J22R6BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J22R6BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J22R6BSRSL
RES ARRAY 8 RES ZERO OHM 1606 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
BAG 4150 METAL IN 3MIL 12X16 datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN COVER STRAIN RELIEF 22POS datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.13 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
RES 56 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf