Vishay/Dale RNC50J2322BSBSL
RNC50J2322BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2322BSBSL
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2322BSBSL.pdf
Availability of RNC50J2322BSBSL
QUANTITY
RNC50J2322BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2322BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2322BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2322BSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2322BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2322BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J2322BSBSL
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
REPLACE 3 STEP CASSETTES BROWN datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM 1=50 datasheet.pdf