Vishay/Dale RNC50J2323FSB14
RNC50J2323FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2323FSB14
Brief Description
RES 232K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2323FSB14.pdf
Availability of RNC50J2323FSB14
QUANTITY
RNC50J2323FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2323FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J2323FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2323FSB14
Related LinksRNC50J2, RNC50J2323FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2323FSB14 Details Description
Related parts for RNC50J2323FSB14
TVS DIODE 214VWM 344VC AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 4POS SIDE ENT 5.08MM datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,BLU,ENHCD,C5 datasheet.pdf
LED CBI 5MM BICLR RED/GRN 0.900" datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 240VAC datasheet.pdf