Vishay/Dale RNC50J2433BSBSL
RNC50J2433BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2433BSBSL
Brief Description
RES 243K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2433BSBSL.pdf
Availability of RNC50J2433BSBSL
QUANTITY
RNC50J2433BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2433BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2433BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2433BSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2433BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2433BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J2433BSBSL
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3.5PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 705 4.53" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
IMCV GIGA MEDIALINX TX/LX-CWDM datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.5A 240 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf