Vishay/Dale RNC50J2673BSBSL
RNC50J2673BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2673BSBSL
Brief Description
RES 267K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2673BSBSL.pdf
Availability of RNC50J2673BSBSL
QUANTITY
RNC50J2673BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2673BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2673BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2673BSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2673BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2673BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J2673BSBSL
FILTER LINE 2 STAGE TERM 3A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PNEUM VALVE SUB BASE DIN DOUBLE datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RCPT MINI DIMM REV RA 200CKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.2V 4-USP datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf