Vishay/Dale RNC50J3012BRB14
RNC50J3012BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3012BRB14
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3012BRB14.pdf
Availability of RNC50J3012BRB14
QUANTITY
RNC50J3012BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3012BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3012BRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3012BRB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3012BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3012BRB14 Details Description
Related parts for RNC50J3012BRB14
D2 5/5 1 = 100PCS datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC DGY 3X4"(6=6') datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMALE CORD #20 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 2POS 12" 16/1 PVC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SKY12406-360 datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 RW SN datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQ 13.1MM datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES 10K OHM .4W .02% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 400V AXIAL datasheet.pdf