Vishay/Dale RNC50J3013BRBSL
RNC50J3013BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3013BRBSL
Brief Description
RES 301K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3013BRBSL.pdf
Availability of RNC50J3013BRBSL
QUANTITY
RNC50J3013BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3013BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3013BRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3013BRBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3013BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3013BRBSL Details Description
Related parts for RNC50J3013BRBSL
IC REG BUCK 12V 5A TO263-7 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 600MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 61V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf