Vishay/Dale RNC50J3093BSRSL
RNC50J3093BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3093BSRSL
Brief Description
RES 309K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3093BSRSL.pdf
Availability of RNC50J3093BSRSL
QUANTITY
RNC50J3093BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3093BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3093BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3093BSRSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3093BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3093BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J3093BSRSL
TRANS NPN 80V 1.5A TO126 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS W/SOCKETS datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
ANT TUF DUCK 450-470MHZ datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II, TP-TX/SSFX- datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO-277 datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE COAX datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf